top of page

                            Практичний психолог Кролевецької філії 1

                                                    ОЗ"Кролевецький ліцей №3":  Подсосонна Інна Іванівна.

                                                    Стаж роботи 6 років. 

                                                    Має базову вищу освіту за напрямком підготовки

                                                   "Соціальна педагогіка" кваліфікацією бакалавра.

                                                    Повну вищу освіту спеціаліста за кваліфікацією

                                                   "Соціальний педагог, Практичний психолог в                                                закладах освіти". Освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст (Дошкільна

освіта) професійної кваліфікації Організатор дошкільної освіти.

Вихователь дітей дошкільного віку. Інструктор з фізичного виховання

дітей дошкільного віку.

 

Графік роботи Практичного психолога Кролевецької філії№1 ОЗ «Кролевецький ліцей №3»   Подсосонної Інни Іванівни

Понеділок:      8.30 -12.30

Вівторок:       13.00 -17.00

Середа:             8.30 -12.30

Четвер:             8.30 -12.30

П'ятниця:         8.30 -12.30

Робота психологічної служби здійснюється на основі таких нормативно - правових документів:

• Етичний кодекс практичного психолога;

•Конституція України;

•Закон України про освіту;

•Закон України «Про повну загальну середню освіту»;

•Закон України «Про дошкільну освіту»;

•Закон України «Про психіатричну допомогу»;

•Закон України «Про запобігання  та протидію домашньому насильству»;

Інші акти законодавства з питань освіти. 

 

МІСІЯ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

У кожній державі, як і в кожному житті люлини, є такі періоди, коли їй потрібна допомога іншої людини. І в цій ситуації особливу роль можуть відіграти, як окремі соціальні інститути, так і окремі спеціалісти, серед яких соціальний педагог і психолог. Суспільна потреба в таких фахівцях сьогодні вкрай необхідна. Слід зазначити, що практичний психолог і соціальний педагог є фахівцями, які не можуть бути взаємозамінюваними. У кожного з них відповідно до фаху свої напрями та зміст діяльності, що відповідають їх функціональним обов'язкам. 

изображение_viber_2021-06-10_21-19-36.jp
изображение_viber_2021-06-11_14-08-21.jp
изображение_viber_2021-06-11_14-08-28.jp
изображение_viber_2021-06-11_14-08-29.jp

А яку ж роль відіграє психолог в закладі освіти?

Його задача - будувати умови для продуктивного руху дитини за тими шляхами, які він обрав сам у залежності з вимогами Педагога та Сім'ї  (а іноді й на противагу їм), допомагати їй робити усвідомлені особисті вибори в цьому складному світі, конструктивно розв'зувати виникаючі конфлікти, засвоювати найбільш індивідуально - значущі й цінні методи пізнання, спілкування, поняття себе та інших.

Більшість проблем, з якими діти самі звертаються до шкільного психолога, мають специфічний характер. Так, під час індивідуального консультування учні часто просять поради, як вчинити в конкретному випадку, яку обрати лінію поведінки, як правильно оцінити чиїсь або свої дії. Звичайно, психолог може кожного окремого разу знаходити разом з учнем необхідну відповідь, однак, чи не краще навчати його самостійно розбиратися в життєвих ситуаціях? За стародавнім китайським прислів'ям, "не той добрий, хто нагодує тебе рибою, а той, хто навчить її ловити". Отже,  практичний психолог - це людина, яка допомагає знайти (та підтримує у проходженні) оптимального шляху, щодо вирішення проблеми або життжвих труднощів. 

Всім батькам добре відомо, що повинні робити для дитини педіатр, логопед, вихователь.  Чи потрібен в цьому переліку ще й дитячий психолог?  А якщо потрібен, то чим дитячий психолог відрізняється від інших фахівців?  Спробуємо відповісти на ці питання.

       Дитячого психолога не варто плутати ні з психіатром, ні з невропатологом, ні з будь-яким іншим лікарем це не медична спеціальність.  Дитячий психолог не ставить діагноз, не передплачує рецепти.  Він займається не станом внутрішніх органів і зовнішнього вигляду дитини, а іншими дитячими проблемами. 

       Перелік дитячих проблем досить великий і безпосередньо залежить від віку:

- дитячі страхи, тривожність;

- невпевненість в собі;

- проблеми в спілкуванні;

- труднощі в навчанні;

- порушення в поведінці дитини;

- труднощі в період адаптації до дитячого садка або школи.

         Дитячий психолог - фахівець, який допомагає дорослим зрозуміти, що відбувається з їхньою дитиною і c ними.  Психолог працює з актуальним станом дитини і батька, проводить первинну діагностику, задає питання про життєвій ситуації і структурі сім'ї.  У процесі спілкування психолог допомагає батькові чи матері (педагогу або дитині) усвідомити свою проблему, зрозуміти її причини та знайти рішення.

       Діяльність психолога в навчальному закладі спрямована безпосередньо на дітей, але для більшої ефективності в неї включаються і інші учасники освітнього процесу - педагоги і батьки, які беруть участь у вирішенні проблем дітей.

     Проблеми, що не входять в професійну компетенцію психолога, вирішуються за допомогою переадресації запиту на роботу з дитиною та її сім'єю іншим фахівцям певного профілю (логопеда, лікаря, соціальним службам і т.п.)

       Батьки, діти яких проходять психологічне тестування, часто хвилюються, що результати стануть відомі іншим людям.  Знайте, одна з етичних професійних норм психологів - це конфіденційність.  Вся інформація за результатами психологічного тестування дитини передається батькам в усній (або письмовій) формі при індивідуальній бесіді.

НАПРЯМКИ РОБОТИ ДИТЯЧОГО ПСИХОЛОГА:

 Психодіагностичний

 Психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик.  Він може провести індивідуальну і / або групову діагностику з метою раннього виявлення відхилень у розвитку дитини.Протягом року психолог проводить психолого-педагогічну діагностику, яка включає в себе контроль над засвоєнням знань, умінь і навичок дітей відповідно до програми. Вивчає відносини всередині колективу, виявляє лідерів, тих, з ким ніхто не дружить і на підставі цього допомагає вихователям або вчителям планувати роботу по поліпшенню взаємин в групі.

Консультативний

Вони бувають двох видів: ті, які планує сам психолог (проводяться на протязі року по темам, які психолог вибирає сам спираючись на актуальність для конкретного дитячого саду, вікової групи та контингенту батьків), і за запитом (батьків або вихователів, пов'язані не тільки з розвитком дитини але і з будь-якими нехай і незначними відхиленнями в поведінці ай то буде поганий апетит або сон).

Корекційний 

Всі діти різні, це пов'язано з тим, що психічні процеси у них формуються стрибкоподібно. І в зв'язку з цим буває, що розвиток якоїсь психічної функції потрібно «підштовхнути» щоб налагодилося нормальне засвоєння знань або поведінку. З цією метою плануються і проводяться корекційні заняття.

Розвивальний

Кожен навчальний рік практичний психолог вибирає для себе напрямок на який він робитиме акцент на протязі року. Виходячи з обраної теми, він планує розвиваючі заняття, на яких буде вчити малят спілкуватися, разом грати, вирішувати конфлікти, уникати сварок.

Більшість батьків вважає, що слово «психолог» утворюється від слова «псих». З чого далі роблять абсолютно невірні висновки про те, що якщо з їх дитиною в саду працює психолог, то їх син або дочка психічно ненормальні. Через це деякі мами взагалі намагаються уникати спілкування з психологом в дитячому саду. Щоб розвіяти цей міф, підкреслю, що психолог в саду працює з нормальними дітьми і їх індивідуальними особливостями, а не з відхиленнями.
Інша, не менш поширена і теж помилкова думка: психолог, психоневролог, невропатолог, дефектолог і нейропсихолог - це все одне й те саме. Тобто лікарі, які працюють з відхиленнями у психіці, з її дефектами. На підставі цієї точки зору батьки вимагають від психолога неможливого. Зверніть увагу на те, що даний фахівець не лікар. Він може тільки припустити діагноз і направити дитину до відповідного фахівця. Поставити діагноз і тим більше працювати з ним він не може і не має права.

Просвітницький

 Підвищення психолого-педагогічної культури і компетенції дорослих, які беруть участь у вихованні дитини.

Профілактичний

Це система заходів, спрямованих на охорону психічного здоров'я; попередження неблагополуччя у розвитку людини, групи, суспільства; створення психологічних умов, сприятливих для цього розвитку.

Важливо, що профілактика як психологічна допомога  надається  тоді, коли ще немає особливих труднощів та ускладнень у поведінці, житті та діяльності.

       Таким чином, в дитячому садку практичний психолог присутній в першу чергу для того, щоб всіма сторонами «дотримувалися інтереси дитини». Його праця, як правило, не очевидна батькам, але дитині вона, повірте, необхідна.

© 2020 Кролевецька філія №1

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon
garjacha-linija - копия.jpg
bottom of page