




+38 05453 9 57 46



м.Кролевець вул.Кошового,18



.jpg)
КОЖЕН ДЕНЬ – БЕЗ НОТАЦІЙ
(рекомендації батькам)
1 Не підганяйте зранку, не смикайте по
дрібницях, не дорікайте за помилки і через
необачність, навіть якщо "вчора попереджали ".
2. Не прощайтесь, попереджаючи та наставляючи:
"Дивись, не пустуй", "Поводь себе добре" т.п. Побажайте успіху, знайдіть декілька ласкавих слів. У дитини попереду важкий день.
3. Забудьте фразу "Як справи?" Деталізуйте свої питання: «Що сьогодні було цікавого?» « Хто сьогодні був не чемним?» і т.д. Зустрічайте дитину спокійно, не обрушуйте на неї тисячу питань, дайте розслабитись (пригадайте, як ви самі почуваєтесь після важкого робочого дня, багатогодинного спілкування з людьми). Якщо ж дитина занадто збуджена, якщо бажає поділитися чимось, не відмахуйтесь, не відкладайте на потім, вислухайте, це не забере багато часу.
4. Якщо бачите, що дитина засмучена, але мовчить, не допитуйтесь, нехай заспокоїться, тоді і розповість усе сама.
5. Вислухайте зауваження вихователя (вчителя) не поспішайте влаштовувати допит і постарайтеся, щоб ваша розмова відбувалася без дитини.
6. Частіше обіймайте свою дитину. Пам'ятайте що обійми мають психотерапевтичний та заспокійливий ефект.
7. У спілкуванні з дитиною намагайтесь уникати умов: "Якщо ти зробиш, то..." Інколи умови стають нездійсненними і не залежать від дитини, і ви можете опинитися в дуже складній ситуації.
8. Знайдіть (постарайтеся знайти) протягом дня хоча б декілька годин, коли ви будете належати тільки дитині. В цей момент найважливіше справи дитини, радості, невдачі, турботи.
9. Віднайдіть єдину тактику спілкування усіх дорослих у сім'ї з дитиною, свої суперечності з приводу педагогічної тактики вирішуйте без неї. Якщо щось не виходить, порадьтеся з учителем, лікарем, психологом, не вважайте зайвою літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.
10. Будьте уважними до скарг дитини на головний біль, втому, поганий стан. Найчастіше це об'єктивні показники втоми.
11. Запам'ятайте, що навіть "зовсім великі" діти (ми часто говоримо "Ти вже великий" 7 – 8 – річній дитині) дуже люблять казку перед сном, пісеньку і ласкавий дотик.
12. Говоріть кожного дня: « Я тебе люблю», «Ти найкращий(ща)» і т.д.
Релаксаційна вправа з елементами самомасажу під назвою
"Казкова країна бажань"
(ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ)
В ході якої учасники матимуть можливість опанувати навички саморегуляції та зберегти більш рівний емоційний стан за рахунок зняття напруги з м'язів. Також, за допомогою даної вправи Ви зможете прослідкувати характеристики такі як: вміння радіти життю, працювати натхненно і в задоволення, особистісну смисленість і мудрість в розпорядженні своїм часом, бажаннями, життям.
Проводячи антологію в реальність учасники дослідять 2 стратегії життєвих позицій: очікування дії інших людей, де вони виступають керованими або ж позиція керувачів, де переважає особиста активність, індивідуальний вибір і знання своїх прагнень, бажань та цілей.
В ситуаціях втоми, стресу, тривоги, професійного вигорання - переглядайте та релаксуйте: https://drive.google.com/file/d/1s2x8D0a0l2Tt-D6ZHDo9diQAN3ivYHEJ/view?usp=sharing


